LOOMETALGUD

4.–6. aprillil Varstus

Võrumaa loometalgud on häkatoni stiilis nädalavahetus, kus ideede omanikud saavad oma meeskonda kaasata eksperte ja muid abilisi, et ideealgeid üheskoos edasi arendada ja toimivate lahendusteni jõuda. Osalema on oodatud ideed, mis muudavad kohalike inimeste elu läbi innovaatiliste lahenduste mugavamaks ja paremaks.

Loometalgud algavad neljapäeval õhtul, kui ideede omanikud tutvustavad oma ideed kohaletulnutele. Osalejad − kogukonnaliikmed, ametnikud ja  eksperdid − saavad valida, milline idee neid enim kõnetab ja mille arendamises nad soovivad loometalgutel kaasa lüüa. Esimese päeva lõpuks moodustatakse meeskonnad ja algab töö lahenduste leidmiseks.

Reedel toimuvad vahepalana lühikoolitused, mis aitavad meeskondadel edasi liikuda ja uusi mõtteid saada. Kogu nädalavahetuse on meeskondadele abiks mentorid, kes hoiavad kõigil tegemistel silma peal ja toetavad-nõustavad meeskondi, kus tarvis.

Laupäevaks on ideed piisavalt küpsed, et need võimalike lahendustena ette kanda ning parimad valida.

Pärast loometalguid hakatakse parimaid ideid Võrumaa omavalitsustes jõudumööda ellu viima. Nii saame teada, kuidas paberil välja töötatud lahendused päris elus toimivad ning kas ja kuidas neid veel kohendada võiks.

Hea algatus saab hoogu juurde − sinu elust enesest sündinud idee võib lõpuks muuta paljude inimeste elu ja Võrumaa saab meie kõigi jaoks veelgi paremaks paigaks!

Osalemine

Idee:

Kui tuled loometalgutele oma ideega ning soovid seda arendama hakata, siis on soovitatav, et oled ideega juba eelnevalt tööd teinud, kasutades selleks ideetalgutel tutvustatud küsimustikku või oled kohtunud Vunki mano meeskonnaga ja oma idee läbi arutanud.

Oma ideega tulles valmistu loometalgute alguses selle lühikeseks (3 minutit) ja kõigile arusaadavaks tutvustamiseks. Mida paremini ette valmistad, seda suurema tõenäosusega leida oma meeskonda abilisi, kes soovivad selle arendamisse panustada.

Kui tuled loometalgutele sooviga lüüa kaasa mõne idee arendamises, siis ole valmis kogu nädalavahetuse meeskonnatöös osalema.

Meeskonnatöö:

Loometalgute alguses valitakse endale meelepärane idee, mille arendamisel soovitakse kaasa lüüa ning moodustatakse meeskonnad.

Osalejad on nädalavahetusel kindlas rollis. Meie loometalgutel on rolle kolm: kogukonna liige, ekspert ja avaliku sektori esindaja. Elujõulise lahenduse saavutamiseks on hea, kui meeskonnas on kõik rollid esindatud, seda seetõttu, et nii on tagatud erinevate vaatenurkade ja arvamuste olemasolu. Kui sa tunned, et võiksid olla kõigis kirjeldatud rollides, siis vali endale meelepäraseim ning vajadusel saad seda koostöös korraldusmeeskonnaga loometalgute alguses muuta.

Maksumus:

Loometalgutel osalemine on tasuta, välja arvatud ööbimine Rõuges. Soovijatele maksab seal ööbimine 15€ öö kaheses ja kolmeses toas, 25€ öö üheses toas. Ööbimine ei sisalda hommikusööki, need toimuvad Varstus. Loometalgud on eelregistreerimisega üritus, kus kohtade arv on piiratud.

Toitlustus:

Talgulised saavad süüa Varstu kultuurikeskuse sööklas, reedel 3 korda ja laupäeval 2 korda. Lisaks on kogu ürituse vältel avatud iseteeninduslik värskendusala sügisandide, kohvi, tee ja suupistetega.

Ööbimine:

Loometalgud ei ole nii karm katsumus nagu tavalised häkatonid ja öö läbi keegi töötama ei pea. Maja läheb lukku umbest kella 1.00 paiku. Kes soovib, läheb koju puhkama, kes soovib, saab ööbima jääda Rõuge turismitaludesse. Ööbimine turismitalus maksab 15€ öö kaheses ja kolmeses toas, 25€ öö üheses toas. Turismitaludes ööbijatega võtame eraldi ühendust ja anname täiendavad juhised. Transport turismitalude ja Varstu kooli vahel on korraldatud neljapäeva õhtust laupäeva hommikuni.

Võta kaasa:

Võta kaasa kõik vajalik, et tegus nädalavahetus mõnusasti mööda saata. Soovitatavalt vahetusjalanõud ja mugav riietus. Soovi korral võta kaasa sülearvuti. Ära unusta kaasa võtmast vajalikke laadijaid! Varstu koolis saab kasutada maja wifi võrku.

Registreerimine


Osalemine

Loometalgutel osalejad on nädalavahetusel kindlas rollis. Meie loometalgutel on rolle kolm: kogukonna liige, ekspert ja avaliku sektori esindaja. Elujõulise lahenduse saavutamiseks on hea, kui meeskonnas on kõik rollid esindatud, seda seetõttu, et nii on tagatud erinevate vaatenurkade ja arvamuste olemasolu. Kui sa tunned, et võiksid olla kõigis kirjeldatud rollides, siis vali endale meelepäraseim ning vajadusel saad seda koostöös korraldusmeeskonnaga loometalgute alguses muuta.

Kellena osaled?*


Majutus

Loometalgute majutus asub Rõuges. Kui soovid ööbimist, siis anna sellest meile teada.
Majutuse hind on 15€ öö kaheses ja kolmeses toas, 25€ öö üheses toas.
Majutus ei sisalda hommikusööke, kõik söögikorrad toimuvad Varstus. Transport Varstu kooli ja Rõuge turismitalude vahel on korraldatud.
Majutajatega võtame enne üritust eraldi ühendust, et välja selgitada erisoovid ja anda lisainfot tasumise, transpordi ja muude üksikasjade kohta.


Idee

Kas tuled oma ideega või panustad teiste ideede arendamisse?*


Ajakava

Reede, 4. aprill

16:00 – Osalejate saabumine
17:00 – Avamine
17:30 – Arendusideede esitlemine
19:30 – Meeskondade moodustamine, instruktsioonid
21:00 – Algab meeskonnatöö
01:00 – Esimese päeva lõpp

Laupäev, 5. aprill

09:00 – Hommikusöök, meeskonnatöö jätkub
10.00 – I vahekokkuvõte
12:00 – Abistav koolitus
13:00 – Lõuna
14.00 – Meeskonnatöö jätkub
17:00 – II vahekokkuvõte
19:00 – Õhtusöök
20:00 – Abistav koolitus
21.00 – Meeskonnatöö jätkub
01:00 – Teise päeva lõpp

Pühapäev, 6. aprill

09:00 – Hommikusöök, meeskonnatöö jätkub
10:00 – III vahekokkuvõte
11.00 – Esitluste valmimine
13:00 – Lõuna
14:00 – Lahenduste esitlemine žüriile
16:00 – Värskenduspaus
17:00 – Auhinnatseremoonia
18:00 – Kolmanda päeva lõpp

Asukoht

Loometalgud toimuvad Varstu Koolis |Kooli 1, Varstu alevik, Rõuge vald, Võru maakond

CoSIE
Homne Võrumaa

Loometalguteni on jäänud: